Licencje, koncesje, zezwolenia

Obsługujemy klientów na terenie całej Polski
Licencje, koncesje, zezwolenia

Licencje, koncesje i zezwolenia są bardzo często obligatoryjnym warunkiem świadczenia określonej działalności gospodarczej, jak np. usługi transportowe, spedycja, obrót napojami alkoholowymi, czy obrót paliwami ciekłymi.

Nabycie praw do tego typu obrotu wymaga uzyskania właściwych pozwoleń, co bywa długim i skomplikowanym procesem. McCarthy & Taggart Group zawodowo zajmuje się uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń poprzez obsługę formalno-prawną tego procesu

W swojej ofercie posiadamy również gotowe „czyste” spółki na sprzedaż mające już właściwe zezwolenia, licencje lub koncesje. Zakup takiej spółki znacząco przyspieszy i ułatwi rozpoczęcie działalności.

Sprzedaż gotowych spółek z zezwoleniem / licencją / koncesją
Przygotowanie i złożenie niezbędnych formularzy potrzebnych do uzyskania właściwego pozwolenia
Doradztwo na każdym etapie uzyskiwania niezbędnego pozwolenia

Dlaczego warto wybrać McCarty & Taggart Group?

Komfort i wygoda

Bezpłatnie przygotujemy i zgłosimy wszelkie zmiany w urzędach w Twoim imieniu. Jedyne, co musisz zrobić, to dostarczyć nam potrzebne dane i podpisać dokumenty.

Szybkość działania

Dzięki wysokiej sprawności operacyjnej zapewniamy Ci możliwość szybkiego podpisania umowy i zrealizowania usług. Średni czas od kontaktu do startu prac to 2 dni robocze (w wyjątkowych przypadkach wynosi tylko kilka godzin).

Ekspercka wiedza

Gwarantujemy profesjonalizm i skuteczność działania. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie finansów, prawa i zarządzania, zdobyte podczas pracy przy licznych projektach biznesowych.

Doświadczenie

Zaufało nam już ponad 700 klientów. Wielu z nich korzysta z naszych usług nieprzerwanie od kilku lat, doceniając najwyższy standard i jakość obsługi.

Nasi eksperci w mediach

Zezwolenia

Z prawnego punktu widzenia instytucja zezwolenia oznacza dopuszczenie przedsiębiorcy do wykonywania określonej działalności gospodarczej, po uprzednim stwierdzeniu, że przedsiębiorca spełnia określone prawem warunki wykonywania tej działalności.

Zezwolenie nie nadaje przedsiębiorcy nowych praw, lecz jedynie je konkretyzuje pod względem podmiotowym. W odniesieniu do indywidualnego przedsiębiorcy zezwolenie stwierdza, że nie istnieją po jego stronie przeszkody w podjęciu i wykonywaniu działalności gospodarczej.

Przykłady zezwoleń:

  • Zezwolenie na hurtowy obrót alkoholem

Licencja

Polski ustawodawca na równi z zezwoleniem na podjęcie i wykonywanie działalności gospodarczej traktuje licencję. Wywołuje ona bowiem ten sam skutek prawny w zakresie reglamentacji działalności gospodarczej. W prawie polskim pojęcie „licencji” należy przede wszystkim odnosić do dokumentu potwierdzającego uprawnienia do wykonywania zawodu, a czasami także wykonywania tego zawodu w formie działalności gospodarczej.

Przykłady licencji:

  • Licencja na transport krajowy
  • Licencja na transport międzynarodowy
  • Licencja na spedycję

Koncesja

Koncesja jako akt zgody władzy publicznej na podjęcie działalności gospodarczej stanowi jedną z form reglamentacji tej działalności. Do innych form, wyrażanych w różnych postaciach prawnych i występujących pod różnymi nazwami należą także: zezwolenie, pozwolenie, licencja czy upoważnienie.

Koncesja to przede wszystkim wyrażana przez państwo zgoda na podjęcie i prowadzenie działalności gospodarczej zastrzeżonej prawnie na rzecz państwa przez podmioty gospodarcze na podstawie ustawowych przepisów prawnych określających warunki i tryb koncesjonowania.

Przykłady licencji:

  • Koncesja na Obrót Paliwami Ciekłymi (OPC)

Dołącz do ponad 700 zadowolonych klientów

Felb Operations sp. z o.o.
Dariusz Siwek – Prezes Zarządu

Rekomenduję spółkę McCarthy & Taggart oceniając ją jako partnera kompetentnego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do realizowanych zleceń oraz szybko reagującego na potrzeby klienta. Współpraca między naszymi firmami układała się pomyślnie, bez żadnych zastrzeżeń. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą McCarthy & Taggart i polecamy ją jako profesjonalnego partnera.

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

dr Giovanni Ferretti

Legal Advisor